Artykuły

Gorzów Wlkp. Spotkania z OFFTeatrem w MCK

W ramach Spotkań z OFFTeatrem w gorzowskim Miejskim Centrum Kultury będzie okazja obejrzeć spektakl "Kim jest Wiera Gran" w wykonaniu Marty Andrzejczyk.

Spektakl otrzymał I nagrodę na IV Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form i Monodramów w Gorzowie Wlkp. w 2012 roku oraz II nagrodę na VIII Studenckim Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Theatrum Orbis Terrarum w Olsztynie w 2015 roku. Był prezentowany m.in. w Warszawie z okazji 70-lecia wybuchu powstania w getcie warszawskim oraz w Łodzi w ramach III Dni Pamięci Ofiar Holokaustu. Scenariusz spektaklu powstał na podstawie piosenek z repertuaru Wiery Gran oraz książki Agaty Tuszyńskiej "Oskarżona Wiera Gran".

Marta Andrzejczyk, która wykonuje go na scenie, to olsztynianka, pieśniarka, aktorka Białego Teatru w Olsztynie. Śpiewa w projekcie słowno-muzycznym "Śpieszmy się kochać ludzi" poezję ks. J. Twardowskiego, muz. H. F. Tabęckiego z towarzyszeniem Ewy Błaszczyk i Krzysztofa Kolbergera. 15 kwietnia 2010 roku, w imieniu polskich artystów i twórców, na Zamku Królewskim w Warszawie, programem "Śpieszmy się kochać ludzi", pożegnała parę prezydencką i ministra Tomasza Mertę. Jest współzałożycielką grupy literacko-muzycznej Scena Babel. W 2007 roku ukazała się jej pierwsza płyta "Cicho", na której gości głos Mirosława Czyżykiewicza. W 2010 roku wydała drugi album "Cienie".

"Kim jest Wiera Gran?" w piątek 16 listopada, godz. 19, w sali widowiskowej MCK, ul. Drzymały 26. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji