Artykuły

Wrocław. Capitol dla dzieci

Musical "Pewien mały dzień" to kolejna propozycja wrocławskiego Capitolu przygotowana specjalnie z myślą o dzieciach. Premiera oczywiście 1 czerwca.

Niemiecka premiera przedstawienia odbyła się cztery lata temu w Theater der Lutherstadt Wittenberg. Musical jest laureatem Poldi, specjalnej nagrody dziecięcego jury w konkursie niemieckiego radia WDR (Westdeutsche Rundfunk).

Polską wersję spektaklu, który wejdzie do repertuaru Teatru Muzycznego Capitol, wyreżyserował Andrzej Gałła. Do realizacji scenografii wykorzystano fragmenty ilustracji polskiego astronoma Jana Heweliusza "Prodromus astronomiae". Ten XVII-wieczny miedzioryt, przedstawiający gwiazdozbiory, należy do zbiorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.

Spektakl opowiada o Królestwie Światła, które - jak każde magiczne miejsce - mogą odwiedzać tylko wtajemniczeni. Tu, blisko nieba i gwiazd, mieszkają wszystkie dni. Mają one nie lada misję do spełnienia. Codziennie jeden z nich schodzi na ziemię i doświadcza różnych przygód. W zależności od miejsca, do którego dotrze, oraz epoki, w jakiej się akurat znajdzie, dzień może trafić na wojnę lub zobaczyć moment, kiedy wymyślono zamek błyskawiczny. Jeśli będzie miał szczęście, a jego pobyt zostanie uznany za ważny i udany, po powrocie w rodzinne strony, do Królestwa Światła, zajmie wysoką pozycję w tamtejszej hierarchii.

Jednym z bohaterów musicalu, którzy wybrali się na ziemię, jest Pewien Mały Dzień. Jest zachwycony wizytą u spotkanej na swojej drodze rodziny i z wypiekami na twarzy dzieli się wrażeniami z innymi mieszkańcami Królestwa. Ci jednak nie podzielają jego entuzjazmu. Czy Mały Dzień ich przekona? Jeśli chcecie wiedzieć, jak skończy się ta historia, musicie koniecznie wybrać się do Teatru Muzycznego Capitol.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji