Artykuły

Królowa Śniegu we Wrocławiu

Korytarz z krzywych luster będzie musiała przemierzyć dziecięca publiczność, by zobaczyć nowy spektakl Teatru Muzycznego o Kaju i Gerdzie.

Przedstawienie wrocławskiego Teatru Muzycznego to prapremiera musicalu na podstawie baśni Andersena "Królowa Śniegu". Libretto na zamówienie dyrektora Wojciecha Kościelniaka napisała Agata Miklaszewska, autorka głośnego musicalu "Metro". Natomiast muzykę skomponował wrocławianin Piotr Dziubek. Przy jej nagrywaniu w studiu Polskiego Radia Wrocław pracowała ponad 100-osobowa orkiestra. Do końca lutego na podstawie musicalu ma powstać słuchowisko radiowe, realizatorzy planują także wydać płytę.

Główne role w spektaklu grają dzieci. Reżyser zaplanował potrójną obsadę na wypadek, gdyby któryś z małych artystów zachorował. Kościelniak jeszcze nie zdecydował, które z dzieci zagra podczas premiery.

W roli złej Królowej Śniegu zobaczymy Magdalenę Szczerbowską, aktorkę Teatru Muzycznego we Wrocławiu, laureatkę głównej nagrody na tegorocznym Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie. Baśń Andersena rozpoczyna się od tego, że diabeł wymyślił magiczne lustro, które miało tę właściwość, że wszystko dobre i ładne, co się w nim Basia Jaskulska zagra Gerdę odbijało, stawało się wykrzywione i brzydkie. Pewnego dnia lustro upadło na ziemię i rozbiło się na miliony drobnych kawałków. Cząstki zwierciadła wpadły do oka Kaja, wbiły się też do jego serca, które stało się nagle złe. Co było dalej, przekonamy się podczas spektaklu. Mali widzowie też będą mogli się przejrzeć w takim krzywym zwierciadle. Gabinet krzywych luster stanie w korytarzu Teatru Muzycznego. Operetka wypożyczyła je z Parku Rozrywki z Chorzowa.

Na czwartkową premierę nie ma już biletów. Spektakl można będzie obejrzeć w przyszły piątek i sobotę o godz. 18. Wstęp kosztuje 10, 12 i 15 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji