Artykuły

Baśń o Królowej Śniegu

Teatr Muzyczny we Wrocławiu zaprasza dzieci i dorosłych do krainy wiecznego mrozu, w której niepodzielnie panuje piękna i okrutna Królowa Śniegu. Pokonać ją może tylko mała dziewczynka, która wyrusza w daleką podróż, aby ocalić prawdziwą przyjaźń. Premiera spektaklu "Kaj i Gerda. Baśń o KróIowej Śniegu" - według H.Ch. Andersena, już 4 grudnia.

Baśniowa sceneria, porywająca, "filmowa" muzyka Piotra Dziubka w wykonaniu orkiestry symfoniczjnej, dynamiczna choreografia, piękny tekst i songi Agaty Miklaszewskiej (autorki libretta słynnego Metra) - wszystko to stanowi niezwykłą oprawę dla historii, na której wychowało się kilka pokoleń.

Niewątpliwą atrakcją spektaklu jest niecodzienna obsada: obok profesjonalistów wystąpią... dziesięciolatki, niezwykle utalentowane dzieci z wrocławskich szkół podstawowych, które wygrały casting do ról Kaja, Gerdy i Małej Rozbójniczki. Na scenie pojawi się też wiele baśniowych postaci - Wrony będą fruwać na trapezach, Kwiaty zaprezentują kwiatową pantomimę, songowi Szatana towarzyszyć będzie diaboliczny, szaleńczy taniec zła; Rozbójnicy pokażą się w ostrym, zadzierzystym, prawdziwie "zbójeckim" układzie choreograficznym z elementami akrobatyki.

Dodatkowo teatr przygotował prawdziwa świąteczną niespodziankę - dzięki uprzejmości chorzowskiego Parku Rozrywki w grudniu i styczniu widzowie będą mogli przeglądać się w prawdziwych krzywych zwierciadłach!

"Baśń o Królowej Śniegu" już w czwartek o godz. 18.30.

[Data publikacji utworu nieznana]

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji