Artykuły

Poznań. Nadchodzą spektakle pod gołym niebem

Rusza scena plenerowa. Teatr Wielki w najbliższą sobotę zaprezentuje na dachu Starego Browaru musical "Skrzypek na dachu". Dzień przed Bożym Ciałem wystawi na placu Wolności autorski spektakl Michała Znanieckiego "Mandragora".

To swego rodzaju uwertura do tego, co w teatralnym plenerze rozgrywać się będzie podczas Festiwalu Malta w dniach 4-9 lipca.

"Skrzypka na dachu" można oglądać w Teatrze Wielkim od dwóch lat. Zrealizował go z rozmachem Emil Wesołowski. Ale co innego w teatrze, a co innego pod gołym niebem. Ryszard Kaja, który stworzył bajkową scenografię do tego spektaklu w teatrze, teraz pracuje nad zbudowaniem Anatewki na prawdziwym dachu. Zapowiada się intrygująco.

Stary Browar po ośmiu latach wraca do realizacji w swoich przestrzeniach dużych spektakli muzycznych.

"Mandragora" według Michała Znanieckiego to widowisko, które zmienia się w zależności od miejsca, w którym jest realizowane. Pierwsze pokazy przedpremierowe odbyły się we dworach w Podstolicach i Koszutach. Premiera zaplanowana jest na placu Wolności. Osią konstrukcyjną spektaklu jest pantomima Karola Szymanowskiego "Mandragora" wzbogacona o kompozycje Jean-Baptiste Lully i Richarda Straussa. Latem "Mandragora" wyruszy do Krakowa, Berlina, Santander i Madrytu (w ramach programu kulturalnego z okazji polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

W tym roku Festiwal Malta zajmuje się wykluczonymi. Na ulicach Poznania pojawi się legendarny zespół kataloński La Fura Dels Baus, który zaprezentuje widowisko "Los Nadis" o ludziach, którzy chcą się zasymilować. Wcześniej będzie można zobaczyć francuskich artystów z Deuxie`me Groupe d'Intervention, którzy w okolicach pomnika Armii Poznań zbudują świat, do którego zaproszą widzów.

Teatr Biuro Podróży w lipcu wyrusza w wielką trasę europejską do Londynu, Brukseli, Paryża, Madrytu... gdzie w ramach programu kulturalnego z okazji polskiej prezydencji w UE będzie prezentować swój najnowszy spektakl "Planeta Lem".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji