Artykuły

Gdańsk. Monodram o Wierze Gran na Długiej

Dziś w Teatrze w Oknie (ul. Długa 50/51) Marta Andrzejczyk, pieśniarka, aktorka Białego Teatru w Olsztynie, zaprezentuje monodram muzyczny "Kim jest Wiera Gran".

"Światło? Ja jestem światłem"

Włosy gładko zaczesane do tyłu, czerwona szminka, usta lekko rozchylone, linia ciała rysująca delikatne "es" w świetle reflektorów... Kilka nut, jej głos i zaczynamy podróż do świata miłości. Niech płynie melodia, niech śpiewa ona, niech ta chwila trwa, kręci się jak karuzela, bez przystanku, bez odpoczynku...

"Filtrują, oskarżają, fotografują, podsłuchują, obserwują, chcą wejść do duszy przez kiszkę stolcową"

Przystanek, przerwa oznacza pustkę, chłód i tą ogromną tęsknotę, za parą zakochanych oczu, w której można byłoby się przejrzeć. W czterech zimnych ścianach nie ma nic prócz bólu, cierpienia, samotności i czujnego oczekiwania na kolejne wyjście na scenę;

"Otworzyła się przepaść pamięci; spadam"

Marta Andrzejczyk

rocznik 77, olsztynianka, pieśniarka, aktorka Białego Teatru w Olsztynie , w latach 2007 -2010 aktorka Teatru Kreatury z Gorzowa Wlkp. Śpiewa w projekcie słowno-muzycznym "Śpieszmy się kochać ludzi" poezja x. J. Twardowskiego, muz. H. F. Tabęckiego z towarzyszeniem Ewy Błaszczyk i Krzysztofa Kolbergera.

15 kwietnia 2010 roku, w imieniu polskich artystów i twórców, na Zamku Królewskim w Warszawie, programem "Śpieszmy się kochać ludzi", pożegnała parę Prezydencką i Ministra Tomasza Mertę; 1999 współzałożycielka grupy literacko-muzycznej SCENA BABEL, w latach 2002-2004 w Teatrze Pantomimy Olsztyńskiej, adeptka Olsztyńskiego Teatru Rapsodycznego, nagradzana w dziedzinie piosenki i aktorstwa (m.in. Szczebel do kariery za szczególnie wartościowy debiut aktorski podczas WROSTJA 2008), stypendystka Prezydenta Miasta Olsztyn, Ministra Kultury i Sztuki, Ministra Edukacji Narodowej i Sportu.

W 2007 ukazała się jej pierwsza płyta "Cicho", na której gości głos Mirosława Czyżykiewicza. W 2010 roku wydała drugi album "Cienie".

Więcej informacji na www.andrzejczyk.art.pl

***

Teatr w Oknie

Gdańsk, Długa 50/51

Bilety w cenie 5 PLN do nabycia bezpośrednio przed spektaklem.

"KIM JEST WIERA GRAN" monodram muzyczny

wykonanie: Marta Andrzejczyk

reżyseria: Janina Tomaszewska

opracowanie muzyczne: Robert Bielak, Piotr Banaszek

scenariusz autorski na podstawie piosenek z repertuaru Wiery Gran oraz książki Agaty Tuszyńskiej "Oskarżona Wiera Gran"

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji