Artykuły

Olsztyn. Recital Marty Andrzejczyk

"Cicho", podróż po krainie umarłych Marty Andrzejczyk. Recital odbędzie się w poniedziałek (29 października) w Spichlerzu MOK w Olsztynie.

- Moja podróż po krainie umarłych zaczęła się od wiersza, który dopasowałam do melodii śpiewanej przez Żannę Biczewską - opowiada Marta Andrzejczyk. - Melodia ta towarzyszyła mi od samych początków świadomego dzieciństwa i poruszała struny, które w dorosłym życiu zagrały, a raczej wyśpiewały na Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" utwór pt. "Cicho", jedną z moich ulubionych piosenek znajdujących się na tej płycie.

I dodaje: - Był to rok 1998. Rok później, wraz z Robertem Bielakiem założyliśmy grupę literacko-muzyczną Scena Babel, a jej ojcem chrzestnym został Adam Andryszczyk. To on wprowadził mnie w grochowiakowy świat. Z chęcią sięgałam i sięgam do jego płyty pt. "Grochole". Kilka z zawartych na niej utworów opracowałam i prezentuję na koncertach.

- Drodzy Państwo, jeżeli myślicie, że będzie smutno i nostalgicznie, mylicie się. Będzie nieco ironicznie, odrobinę turpistycznie, trochę cynicznie, miejscami zaś groteskowo. Zawsze byłam przekorna. Śmierć stanowi tabu, np. w teatrze nie używa się związanych ze śmiercią rekwizytów (trumna - omen) - zaprasza Marta Andrzejczyk.

Spichlerz MOK (ul. Piastowska 13) w Olsztynie, poniedziałek (29 października), godz. 19. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji