Artykuły

Jak Arkadius Mozarta ubierał

"Don Giovanni" w reżyserii Mariusza Trelińskiego to jedna z najbardziej śmiałych inscenizacji opery Mozarta. Kontrowersyjne kostiumy zaprojektował Arkadius.

"Don Giovanni" kojarzy się tylko z rozpustnym mężczyzną, który uwodzi kobiety, kocha wino i śpiew. My chcemy pokazać nowy aspekt tego mitu - mówił Mariusz Treliński przed premierą swego przedstawienia, która odbyła się 8 grudnia w warszawskim Teatrze Wielkim. Ten nowy aspekt to - według reżysera - odkrycie mrocznej strony opowieści o największym uwodzicielu wszech czasów. Na szczęście spektakl Trelińskiego nie stracił przy tym nic z komicznego ducha oryginału z 1787 roku, opartego przecież na komedii Moliera.

W Teatrze Wielkim popisom aktorów towarzyszą laserowe efekty świetlne i futurystyczna scenografia Borisa F. Kudlički. Wszystko to podkreśla ponadczasowość historii o Don Giovannim. - Kostiumy są wykonane z nowoczesnych materiałów. To doskonale koresponduje z wyuzdanym, rozbuchanym klimatem opery Mozarta, a jednocześnie przekłada ją na język XXI wieku - powiedział Gali Arkadius. Premiera "Don Giovanniego"

przeznaczona była dla tzw. VIP-ów, ale 12 lutego spektakl będzie mógł obejrzeć już każdy (szybko rezerwujcie bilety, bo następny pokaz dopiero 19 marca!). W międzyczasie "Don Giovanni" Trelińskiego grany będzie także w operze w Los Angeles, która jest koproducentem spektaklu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji