Artykuły

Bilety idą jak woda

Natalia Kukulska i Andrzej "Pia­sek" Piaseczny wystąpią dzisiaj w głównych rolach premierowego spektaklu "Królewny Śnieżki".

Najnowsze przedstawienie w szcze­cińskiej Operze i Operetce ma być wy­darzeniem. Na pewno towarzyskim. Czy również artystycznym, przekona­my się dziś wieczorem. Bez względu jednak na pierwsze oceny wiele osób zelektryzowanych głośnymi nazwiska­mi jeszcze na początku miesiąca pomy­ślało o rezerwacji biletów. W tej chwi­li nie ma już wolnych miejsc na week­endowe spektakle popołudniowe do końca roku. Sporo miejsc zarezerwo­wały grupy zorganizowane na przedpo­łudnia. O takiej sytuacji marzy niejeden teatr. Dyrektor Opery Warcisław Kunc liczy na 15 tys. widzów. Aby jego pra­gnienia spełniły się, "Królewnę" nale­żałoby zagrać 30 razy przy pełnej wi­downi. Biorąc pod uwagę, że w zamie­rzeniach przedstawienie ma także pod­różować (scenografię pomyślano tak, aby nie było trudności z jej transpor­tem) oraz gorącą atmosferę wokół premiery, to założenie jest realne. Finan­sowej klapy więc nie powinno być. Dla mocno niedofinansowanej i zadłużonej instytucji to bardzo ważne.

Nie ma się co dziwić przedpremierowemu poruszeniu, skoro w obsadzie i wśród twórców spektaklu aż roi się od gwiazd. Już dziś na scenę wyjdą Nata­lia Kukulska jako Królewna i "Piasek" w roli Królewicza, czyli ulubieńcy mło­dej publiczności spod znaku muzyki pop. Oprócz nich w kolejnych spekta­klach zobaczymy w tych samych rolach Joannę Trzepiecińską i Dariusza Kordka oraz "naszą" Izabellę Turhan i Dzianiego. Z nazwisk "importowanych" w obsadzie widnieją także Anna Romantowska, Barbara Wrzesińska, Woj­ciech Malajkat. Zobaczymy również Ja­na Kobuszewskiego, choć nie na żywo.

Oczywiście nie wszyscy występować będą razem. Dyrektor Warcisław Kunc gwarantuje jednak przynajmniej jedną gwiazdę w każdym przedstawieniu (in­formacje, kto i kiedy będzie grał, moż­na uzyskać w Operze).

"Królewnę" wyreżyserował Krzysztof Kolberger przy współpracy Zofii Czernickiej. Scenografię przygotował Ry­szard Kaja, choreografię opracował Mi­rosław Różalski, kierownictwo muzycz­ne sprawują Warcisław Kunc i Jan Jazownik. Muzyka częściowo pochodzi z animowanego filmu Walta Disneya (autorstwa Franka Churchilla), a czę­ściowo jest dziełem Zbigniewa Wodeckiego. Teksty piosenek - Krzysztof Kolberger, Jacek Bromski, Marian Hemar. Godzina zero dziś wieczorem o 18.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji