Artykuły

Gwiazdy pod choinkę

Niezwykle atrakcyjnie (przy­najmniej jeśli chodzi o zestaw wyko­nawców) zapowiada się premiera "Królewny Śnieżki i krasnoludków" na scenie szczecińskiej Opery i Operet­ki. W przedstawieniu słynnej baśni braci Grimm usłyszymy oryginalną muzykę z filmu disneyowskiego. Część piosenek napisał Zbigniew Wodecki. Adaptacji tekstu dokonali Krzysztof Kolberger i znany reżyser filmowy - Jacek Bromski. Reżyserii podjął się Krzysztof Kolberger przy współpracy dziennikarki TVP - Zofii Czernickiej.

Realizatorzy spróbują powtórzyć sukces, jaki ta wersja "Królewny Śnieżki" odniosła parę lat temu w war­szawskim Teatrze Komedia. Podob­nie jak w stolicy główny zamysł przed­stawienia polega na gwiazdorskiej obsadzie, przeniesieniu idoli polskie­go show-biznesu w ramy baśni. Zo­baczymy więc w Szczecinie Natalię Kukulską i Joannę Trzepiecińska w roli tytułowej, Piaska w roli Królewi­cza. W mniejszych rolach wystąpią m.in. Anna Romantowska, Barbara Wrzesińska, Wojciech Malajkat, Ma­rek Perepeczko.

Premiera odbędzie się 27 listopa­da (sobota) o godzinie 19. Kolejne spektakle przewidziano codziennie aż do 15 grudnia. Szczecińska Opera i Operetka swojej publiczności przy­gotowała więc niezwykle efektowny prezent pod choinkę.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji