Artykuły

Krasnoludki pa, pa!

Jeszcze tylko we wtorek i środę Opera i Operetka gra przebój kończącego się sezonu - baśń muzyczną "Królewna Śnieżka i krasnoludki". Przypomnijmy, że premiera tego spektaklu, zreali­zowanego pod patronatem "Głosu Szczecińskiego", odbyła się 27 listo­pada ub. roku. Obsada była gwiazdorska: do głównych ról udało się zaprosić Natalię Kukulską, Joannę Trzepiecińską, w postać Królewicza wcielali się Andrzej "Piasek" Piaseczny, Dariusz Kordek i Dziani - młoda gwiazda piosenki o cygań­skim rodowodzie. Krasnoludka Gapcia grywał gościnnie Wojciech Malajkat, dobrze znany miłośni­kom szczecińskiej sceny muzycznej. Reżyserii tej pięknej baśni braci Grimm, sfilmowanej przez wy­twórnię Walta Disneya, podjęli się: Krzysztof Kolberger, znakomi­ty aktor teatralny i filmowy, twór­ca przedstawień muzycznych(m.in. szczecińskiego "Żołnierza królowej Madagaskaru") oraz Zo­fia Czernicka, znana z ekranów telewizyjnych, od lat współpracują­ca z Krzysztofem Kolbergerem. Autorem scenografii i kostiumów był poznański artysta Ryszard Ka­ja, choreografię przygotował kie­rownik baletu w Operze - Miro­sław Różalski, kierownictwo muzyczne nad spektaklem sprawo­wali Warcisław Kunc i Jan Jazownik.

Nic więc dziwnego, że "Królew­na Śnieżka" stała się frekwencyjnym przebojem. Od premiery obejrzało spektakl ponad 20 tys. widzów! Mimo takiego sukcesu, nie zobaczymy baśni w przyszłym sezonie artystycznym. Takie było bowiem założenie teatru - wystawianie dwóch - trzech spektakl dziennie, ale przez krótki okres.

Tak więc we wtorek (23 maja) o godz. 10 i 18 oraz w środę (24 bm.) o godz. 10, ostatnie przedstawienie W roli Królewicza wystąpi Andrzej "Piasek" Piaseczny, Królewnę zagra laureatka Bursztynowego Pierścienia, Izabella Turhan.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji