Artykuły

Zamkowa Śnieżka

Na premierowe przedstawienie w Operze i Operetce (pod pa­tronatem Głosu) przyszła pu­bliczność w różnym wieku. Jedni by zobaczyć przepiękną baśń bra­ci Grimm, inni aby oklaskiwać gwiazdy, jeszcze inni by powrócić na chwilę w czasy dzieciństwa. So­botni wieczór był nie tylko baśnio­wy, ale i niespodziankowy. Spek­takl zaczął się nie w głównej sali, a przy szatni, odczytaniem przez Strażnika odezwy do ludu. W chwilę później, usadowiona już widownia, powitała oklaskami Krzysztofa Kolbergera, reżysera widowiska, który najpiękniej wprowadził publiczność w krainę baśni podpowiadając, że każda bajka może stać się prawdą.... Bra­wa powtarzały się zresztą wielo­krotnie - kiedy śpiewała Śnieżka, z wdziękiem grana przez Natalię Kukulską, w chwilach wejścia na scenę Królewicza - Andrzeja Piasecznego "Piaska", po scenach ze złą Królową, czy występie jubilera z Amsterdamu. Gromlde oklaski witały i żegnały najukochańsze bajkowe postaci - siedmiu krasno­ludków. Ozdoby spektaklu: Mę­drek, Gapcio, Gburek, Śpioszek, Nieśmiałek, Śmieszek i Apsik, w niebanalnych strojach projektu Ryszarda Kai, z zabawnymi rekwi­zytami, rozśmieszali sytuacjami, bawili dowcipnymi dialogami.

Niespodzianką dla widzów było pojawienie się w roli Ducha Lu­stra Jana Kobuszewskiego. Znako­mity aktor nie gra co prawda na "żywo", okazało się jednak, że na­granie może być także atrakcją przedstawienia.

W szczecińskiej adaptacji za­brzmiała muzyka Franka Churchilla ze słynnej realizacji wytwór­ni Walta Disneya oraz kompozy­cje Zbigniewa Wodeckiego do tek­stów napisanych przez Mariana Hemara, Krzysztofa Kolbergera i Jacka Bromskiego.

Natalia Kukulska i Piasek to nie jedyne gwiazdy zamkowej realiza­cji. Królewską zakochaną parę za­grają jeszcze dwa duety: Joanna Trzepiecińska i Dariusz Kordek oraz Izabella Turhan i Dziani. Swój udział w późniejszych spek­taklach zapowiedzieli: Anna Romantowska (Królowa) oraz krasnoludki Barbara Wrzesińska i Wojciech Malajkat.

Publiczność długo nie chciał wypuścić ze sceny wykonawców i realizatorów. Były owacje, kwiaty i jabłko - nie zatrute - dla reżysera.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji