Artykuły

Kraków. Koncert z szopką w tle

Anna Szałapak będzie gospodynią "Uniwersyteckiego koncertu noworocznego z szopką w tle", który odbędzie się w tę niedzielę o godz. 18 w Auditorium Maximum UJ.

- Role kolędników powierzyłam kolegom z Krakowa: Andrzejowi Sikorowskiemu, Jackowi Wójcickiemu, Andrzejowi i Jackowi Zielińskim oraz muzykom: Konradowi Mastyło, Tomaszowi Górze, Michałowi Braszakowi i Sławomirowi Bernemu - mówi Anna Szałapak.

Zaprosiła też artystów spoza Krakowa.

Alicja Węgorzewska wykona kolędy tradycyjne, jak i repertuar musicalowy - obie panie spotkały się 24 grudnia 2012 roku, śpiewając dla kilku tysięcy osób w Betlejem na placu Żłóbka.

Będzie także Artur Andrus, z którym Anna Szałapak na estradzie zetknie się po raz pierwszy; dotychczas znali się z nart na stokach włoskich Dolomitów. - Lubię jego poczucie humoru - dodaje krakowska artystka.

Jak zapowiada, koncert będzie próbą przełożenia szopkowej tradycji na język współczesny, a także okazją do zaprezentowania urody szopek, powstających corocznie na krakowski konkurs. Zajmuje się nimi właśnie pracująca w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa Anna Szałapak, która przed dwoma laty obroniła pracę doktorską "Szopka krakowska jako zjawisko folkloru krakowskiego na tle szopki europejskiej".

Rok temu, przypomnijmy, ukazała się płyta Anny Szałapak "Koncert kolęd z szopką krakowską w tle", sumująca jej kolędowanie rozpoczęte w 1990 roku w Paryżu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji