Artykuły

Warszawa. Spotkanie autorskie z Magdą Umer

W najbliższy czwartek 10 grudnia w warszawskim salonie Empik na ul. Marszałkowskiej Magda Umer spotka się z fanami i m.in. podpisze swój album "Duety - Tak młodo jak teraz...". Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18:00, poprowadzi Artur Andrus.

Na najnowszym albumie Umer pt. "Duety - Tak młodo jak teraz...", którego premiera miała miejsce 30 października, pojawili się goście, którzy od lat tworzą absolutną elitę polskiej sceny. W duetach z artystką zaśpiewali: Krystyna Janda, Anna Maria Jopek, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Piotr Machalica, Maciej Stuhr, Stanisław Sojka, Wojciech Waglewski, Grzegorz Turnau, Janusz Strobel, Jacek Kleyff, Wojciech Mann, Jeremi Przybora oraz prowadzący czwartkowe spotkanie Artur Andrus, z którym artystka zaśpiewała kompozycję Jeremiego Przybory "Samokołysanka Bącza".

- Wiele wiele lat temu zaśpiewał tę piosenkę pan Mieczysław Czechowicz (jeszcze przed przyjściem na świat Artura A.), a potem długo, długo nikt. I mam wrażenie, że ta piosenka czekała sobie spokojnie, aż Artur dorośnie i zachce mu się samego siebie ukołysać do snu. Ciepły, pogodny, trochę nieobecny, życzliwy światu. Jak miś Koala po eukaliptusie - mówi artystka o duecie z Arturem Andrusem.

Na płycie usłyszymy piosenki które są dla Magdy Umer bardzo ważne "bo czyniły moje życie piękniejszym" - mówi autorka najważniejszego albumu tej jesieni. "A pierwszymi wykonawcami tych piosenek byli miedzy innymi: Mieczysław Fogg, Seweryn Krajewski, Łucja Prus i Andrzej Zieliński, zespół Mazowsze, Kalina Jędrusik i Mieczysław Czechowicz. Kłaniam się nisko. Im i Twórcom tych piosenek."

Nowe, przepiękne aranżacje w jakich usłyszymy znane już utwory, opierają się na bossa nova, tangu czy nawet piosence francuskiej. Całości dopełnia klasyczny skład, dobrego jazzowego combo w składzie: perkusja, kontrabas i fortepian, wspomagany przez gitarę, skrzypce i instrumenty dęte.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji