Artykuły

Kielce. Wielki turniej pięciu tenorów na Dzień Kobiet

Wielki turniej pięciu tenorów z okazji Dnia Kobiet. O uznanie pań, w niezwykłym pojedynku na głosy bić się będą wspaniali soliści! Koncert odbędzie się w sobotę, 12 marca, o godzinie 18, w Kieleckim Centrum Kultury.

Usłyszymy między innymi Dariusza Stachurę. To solista Teatru Wielkiego w Łodzi. Artysta brał udział w licznych tournee zagranicznych zarówno ze swoim macierzystym Teatrem Wielkim w Łodzi, jak i innymi polskimi teatrami - Szwajcaria, Austria, Holandia, Francja, Włochy, Niemcy, Stany Zjednoczone. Wielką pasją Dariusza Stachury jest muzyka oratoryjna. Ściśle współpracuje z Teatrem Wielkim w Warszawie, gdzie śpiewa szereg pierwszoplanowych partii tenorowych.

Na scenie pojawi się także Adam Zdunikowski - solista Opery Narodowej w Warszawie. Począwszy od 1992 roku współpracuje regularnie z teatrami operowymi w Bydgoszczy, Bytomiu, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Szczecinie. W 1996 roku nawiązał współpracę z hamburską Staatsoper, śpiewając Ferranda w "Cosi fan tutte" W.A. Mozarta. Z zespołem tym odbył tournee po Japonii (maj 1996). Artysta posiada w swoim dorobku bogaty repertuar oratoryjno-kantatowy (około 30 tytułów), z którym występował między innymi w filharmoniach: Białostockiej, Koszalińskiej, Olsztyńskiej, Opolskiej, Rzeszowskiej, Szczecińskiej, Wrocławskiej, Zielonogórskiej i za granicą.

Do Kielc po raz kolejny zawita Paweł Skałuba - solista Opery Bałtyckiej w Gdańsku, jeden z najwybitniejszych tenorów młodego pokolenia. W 2006 roku ukazała się solowa płyta artysty, zatytułowana "Polish Songs", entuzjastycznie przyjęta przez krytykę oraz słuchaczy, czego dowodem stała się nominacja do nagrody Fryderyk 2006.

Pojawią się także Wojciech Sokolnicki oraz Mikołaj Adamczak - soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu. Sokolnicki zdobył nagrodę imienia Jana Kiepury za "Najlepszy Debiut Roku 2010" przyznaną przez Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie. Został zaproszony przez wybitnego polskiego tenora Wiesława Ochmana do udziału w koncercie poświęconemu osobie Jana Kiepury w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Solistom towarzyszyć będzie zespół Strauss Ensemble w składzie: Ludmiła Worobec-Witek - kapelmistrz, wirtuoz skrzypiec i Artur Jaroń - pianista.

Turniej odbędzie się w sobotę, 12 marca, o godzinie 18, na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Bilety w cenie: 70, 80, 90 złotych do nabycia w kasach: Kieleckiego Centrum Kultury - 41-343-81-42, Orbis - 41-368-05-62, Omnia - 41-345-77-43, Agencja Pop-Art - 41-34-07-291, 604-496-001, 607-217-617.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji