Artykuły

OPERAcja Zamek

Cztery wydarzenia i znakomici wykonawcy. Rusza III Lubelski Festiwal Operowy. W dniach 2-9 października w Muzeum Lubelskim będzie królować opera w przeróżnych wydaniach.

Impreza rozpocznie się w niedzielę, 2 października. O godz. 17 będzie miał miejsce pokaz spektaklu Z ziemi włoskiej do Polski, który prezentuje postać Stanisława Moniuszki — ojca narodowej opery, człowieka wielu talentów. Wystąpią: Andrzej Ogórkiewicz, Magdalena Stefaniak, Magdalena Wilczyńska-Goś, Marek Szymański i Olga Lemko.

W piątek, 7 października o godz. 11 zaprezentowana zostanie opera Mozarta — Bastien i Bastienne. Przeniesiemy się do domu rodzinnego Mistrza i poznamy jego tajemnice. Opera miała swoją premierę w 2015 roku w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Wykonawcy: Klaudia Butkiewicz, Aleksandra Wojciechowska, Maciej Boberek, Tomasz Raczkiewicz, Ryba oraz Zespół Instrumentów Dawnych Akademii Muzycznej w Poznaniu: Agnieszka Tomkiewicz, Mateusz Janus, Michał Kot, Patryk Powel, Dagmara Tyrcha.

W spektaklu Kto się boi wysokiego C? mieszkańcy zaklętej, muzycznej krainy będą musieli zmierzyć z groźnym potworem, którego pokonać może tylko prawdziwa sztuka. To spektakl muzyczny dla dzieci wykorzystujący fragmenty oper Mozarta, Rossiniego, Pucciniego i Verdiego. Reżyseruje Daria Anfelii. Występują: Tomasz Raczkiewicz, Roma Jakubowska-Handke, Lucyna Białas, Małgorzata Frąckowiak, Maciej Marcinkowski, Mariusz Otto, Marcello Giusto i Małgorzata Koperska. Dzieło zostanie zaprezentowane 8 października o godz. 11.

Ostatnim wydarzeniem tegorocznego festiwalu będzie koncert żeńskiego zespołu wokalnego Sopranissimo. To trzy śpiewaczki operowe, które własny talent, pracowitość i umiejętności połączyły w niezwykły muzyczny koktajl — urody, wspólnej pasji i harmonii. Koncert Joanny Horodko, Agnieszki Adamczak i Agnieszki Sokolnickiej odbędzie się w niedzielę, 9 października o godz. 17.

Naszym celem jest odczarowanie opery! Chcemy udowodnić, że nie jest to gatunek przeznaczony jedynie dla wytrawnych słuchaczy, ale także dla melomanów muzycznych — zachęcają organizatorzy festiwalu.

Festiwal Operowy to nie tylko koncerty. Przewidziano również pokazy filmów muzyczno-edukacyjnych. Bezpłatne wejściówki będą do odebrania w kasie Zamku na tydzień przed każdym koncertem. Liczba miejsc ograniczona.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji