Artykuły

Warszawa. Róża dla tenora

12 października o godz. 19.00 w Studio Koncertowym Polskiego Radia odbędzie się III edycja Bitwy tenorów na róże organizowana przez Alicję Węgorzewską.

Alicja Węgorzewska przyznała, że do stworzenia Bitwy Tenorów na Róże zainspirowała ją telewizyjna "Bitwa na głosy", której była jurorką. Patronem operowego turnieju jest Jan Kiepura. "Każdy ze startujących w bitwie śpiewa arię, piosenkę filmową i duet operowy tak, jak Kiepura śpiewał z Marthą Eggerth", mówi artystka. "Publiczność dostaje róże, którymi głosuje na swojego ulubieńca. Choć wszyscy artyści uczestniczący w pojedynku są świetni, to wygra ten, kto najpiękniej potrafi uwieść publiczność", tłumaczy Węgorzewska.

Bitwa tenorów na róże. Głosowanie na głos

W trzeciej edycji o największą liczbę róż powalczy czterech śpiewaków: Mikołaj Adamczak, Miłosz Gałaj, Wojciech Sokolnicki i Hubert Stolarski. Towarzyszyć im będą: Grażyna Brodzińska, Alicja Węgorzewska, Marcelina Beucher, Kamila Cholewinska-Lendzion i Orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod dyrekcję Piotra Sułkowskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji