Artykuły

Poznań. Cykl "Opera - więcej niż teatr" w Wielkim

"Opera - więcej niż teatr", to hasło przewodnie cyklu, w ramach którego Teatr Wielki zaprezentuje publiczności spektakle operowe, zrealizowane przez reżyserów, zajmujących się na co dzień teatrem dramatycznym. 13 i 15 stycznia na afiszu znajdzie się "Jenufa" Leoša Janáčka w reż. Alvisa Hermanisa. W kolejnych miesiącach spektakle m.in. Iwana Wyrypajewa i Pawła Passiniego.

Rozwścieczeni weselnicy postanawiają ukamieniować pannę młodą oskarżoną o dzieciobójstwo. Czarownice kierują karierą nękanego bezsennością polityka. Zagubiony wędrowiec wpada w erotyczną pułapkę kobiet-kwiatów i odkrywa w sobie mesjasza, który zbawi ludzkość. "Jenufa", "Macbeth i "Parsifal". Są historie, których nie da się opowiedzieć słowami. Są emocje, które potrzebują chóru, orkiestry i operowych śpiewaków by móc w pełni wybrzmieć.

Sensacyjne zbrodnie, metafizyczne romanse i przewrotne intrygi - deski Teatru Wielkiego w Poznaniu to miejsce, gdzie wielkie emocje spotykają się z wielkimi ambicjami artystów. Od Verdiego po Wagnera i od Wyrypajewa po Hermanisa - Opera w Poznaniu, to inspirujące interpretacje arcydzieł repertuaru operowego. Obok realizatorów, znanych i cenionych w świecie opery, jak David Pountney, na naszej scenie prezentujemy operowe debiuty uznanych twórców teatru i filmu, jak Paweł Passini i Iwan Wyrypajew. W Poznaniu swoją wizję opery rozwija zarówno grande dame duńskiego świata sztuki, Kirsten Dehlholm, jak również przedstawiciele najnowszej generacji twórców, reżyser Olivier Fredj i kompozytorka Elena Langer.

Odkryj współczesne trendy teatralne w naszej operze - od teatru interaktywnego Passiniego, przez surrealizm multimediów i choreografii Fredja, po ascetyczne piękno formy Hermanisa i Hotelu Pro Forma. Nowatorskie wizje interpretacyjne otwierają nowe sposoby odbioru dzieła. Przed widzem odsłaniają się nieznane perspektywy postrzegania rzeczywistości i nowy sposób jej rozumienia. Wszystko to po to, by dotrzeć do głównego nerwu opery i odkryć to, co jest w niej wciąż żywe, istotne i nurtujące - tak dla koneserów, jak i dla nowej publiczności.

Bo opera to muzyka, która uwalnia emocje. To obrazy, które pobudzają wyobraźnię. To rytuał, który łączy pokolenia. To sceniczne interpretacje, które otwierają nowe perspektywy patrzenia na rzeczywistość. Opera w Poznaniu, to więcej niż teatr.

-

Teatr Wielki w Poznaniu - wielkie emocje w niewielkiej cenie

Skorzystaj z naszych akcji promocyjnych. Bilety na nasze spektakle dostępne są w cenie już od 27 zł. Więcej informacji - na naszej stronie internetowej: opera.poznan.pl

* Karnet FIGARO - komediowy tryptyk operowy wokół postaci sprytnego cyrulika (Cyrulik sewilski G. Rossiniego, Wesele Figara W. A. Mozarta i Rozwód Figara E. Langer): 3 spektakle w cenie 90,- zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji