Artykuły

Szczecin. "Zróbmy sobie Paryż" na urodziny Czarnego Kota Rudego

Na dużej scenie Teatru Polskiego bohema: Joanna Kołaczkowska, Krzysztof Materna, Andrzej Poniedzielski, Stanisław Tym, Czesław Jakubiec oraz miejscowa ekipa. I nowy kierownik literacki Czarnego Kota Rudego - Artur Andrus.

W tym roku przypadają 21. urodziny Czarnego Kota Rudego. Pomysłodawca kabaretowej sceny Teatru Polskiego urządza je w klimacie francuskim. - Jest we mnie tęsknota za największą piosenką, a to, co w tym dziele stworzyła Francja, jest niekwestionowaną wyżyną, nieboskłonem - mówi Adam Opatowicz. - Paryż wydaje mi się metaforycznym i wciąż fin de siecle'owym pojęciem. Tyle tam pięknych miejsc: Lasek Buloński, Moulin Rouge, Le Chat Noir, wieża Eiffla.

Wieczór urodzinowy pt. "Zróbmy sobie Paryż" zagrany zostanie na dużej scenie Teatru Polskiego trzy razy - 23 i 24 lutego o godz. 19 i 25 lutego o 16. Bilety już wyprzedane.

W tym roku pomyślano też o Wigilii urodzin, 22 lutego, koncercie piosenek Piotra Bukartyka i Artur Andrusa, który właśnie został kierownikiem literackim Czarnego Kota Rudego.

Urodzinowym wieczorom towarzyszyć będzie wystawa rysunków satyrycznych Stanisława Tyma pt. "Tymem do przodu" (z Muzeum Karykatury w Warszawie). A w poniedziałek satyryk będzie gościem spotkania pod hasłem "Polska mistrzem świata. Tra ta tata", które odbędzie się w ramach Klubu Obywatelskiego w ZCDN przy ul. Sowińskiego o godz. 17. Rozmowę poprowadzi Witold Jabłoński. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji