Artykuły

Kielce. Wielki Turniej Pięciu Tenorów w KCK

Pięciu światowej sławy tenorów wystąpi 10 marca w Kieleckim Centrum Kultury i zaśpiewa największe przeboje operetkowe, musicalowe, popularne piosenki o miłości, a także arie z repertuaru Luciano Pavarottiego i Jana Kiepury.

Utwory usłyszymy w wykonaniu: Dariusza Stachury (solista Teatru Wielkiego w Łodzi, nazywany polskim Pavarottim), Adama Sobierajskiego (solista Teatru Muzycznego w Krakowie, Łukasza Gaja (solista Teatru Wielkiego w Łodzi), Miłosza Gałaja (solista Teatru Wielkiego w Poznaniu) i Mikołaja Adamczaka (solista Teatru Wielkiego w Poznaniu).

Solistom towarzyszyć będzie Zespół Strauss Ensemble. Gospodarzem koncertu, pianistą będzie Artur Jaroń.

Do sukcesów artystycznych Dariusza Stachury zalicza się udział w obchodach 100-lecia premiery Cyganerii Giacomo Pucciniego w Turynie w roku 1996. Jako jedyny obcokrajowiec kreował partię Rudolfa na zmianę z Luciano Pavarottim. W1990 roku został laureatem Konkursu Wokalnego im. Ady Sari. W latach 1999-2003 był solistą opery w Norymberdze.

Adam Sobierajski pochodzi z Kielc. Jest a absolwentem Akademii Muzycznej imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. Alicji Słowakiewicz-Wolańskiej.

Od 2004 roku solista Gliwickiego Teatru Muzycznego. W latach 2005-2007 solista Teatru Muzycznego w Lublinie. Od 2007 roku solista Opery Krakowskiej, gdzie w tym samym roku wystąpił jako Darły w prapremierze światowej operetki Karola Szymanowskiego "Loteria na mężów".

Laureat wielu nagród, konkursów i festiwali.

Łukasz Gaj to dyrektor Centrum Paderewskiego w Kasnej Dolnej. Przez osiem lat był etatowym solistą Opery Wrocławskiej. Jest laureatem nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym imienia Imricha Godina w Vrable (Słowacja), trzeciej nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie "W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej" w Katowicach oraz finalistą konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie. Brał udział w licznych festiwalach muzycznych.

Miłosz Gałaj wykształcony jest w dwóch specjalnościach w klasie profesora Andrzeja Nanowskiego: śpiewu solowego oraz musicalu. Szlify aktorskie zdobywał pod kierunkiem Joanny Bogackiej. Jako aktor debiutował w 2009 roku w prapremierze sztuki "Zmierzch Bogów" w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego na scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Mikołaj Adamczak występował na wielu prestiżowych festiwalach i koncertach między innymi w Niemczech, Szwajcarii, a także... w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Koncert dostarczy publiczności wielu wrażeń. Artyści nie konkurują ze sobą, raczej w zabawny sposób przekomarzają się, a tak naprawdę doskonale się uzupełniają. Będą też kokietować panie na widowni, bo to one wybiorą najlepszego tenora.

Wielki Turniej Pięciu Tenorów odbędzie się w sobotę 10 marca, początek godzina 18.

Bilety w cenie: 80, 90, i 100 złotych do nabycia w kasach: Orbis - telefon 41-386-05-62, Omnia - telefon 41-345-77-43, Kieleckie Centrum Kultury telefon 41-343-81-42, oraz u organizatora: Agencja POP ART - telefon 41-34-07-291, 604-496-001,607-217-617.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji