Artykuły

Wrocław-Legnica. Teatroteka i kabaret na scenie

Dwudniowa Teatroteka w Legnicy oraz satyryczno-refleksyjny spektakl w gwiazdorskiej obsadzie w sali Radia Wrocław - oto teatralne propozycje na nadchodzący tydzień.

Teatroteka w Legnicy

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy zaprasza w weekend na cztery spektakle prezentowane w ramach Teatroteki. To inicjatywa Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, która od 2013 roku zaprasza do swoich hal młodych dramatopisarzy i reżyserów, aby mogli tam zrealizować spektakle łączące środki teatralne z możliwościami filmu i telewizji. W ramach tego przedsięwzięcia powstało do tej pory czterdzieści pięć przedstawień. W ten weekend będziemy mogli poznać efekty prac twórców czterech z nich. W ramach Tetatroteki po Legnicku zobaczymy spektakle "Walizka" (sob. g. 17), "Porwać się na życie" (sob. g. 18.30), "Krzywy domek" (niedz. g. 17) oraz "Dzielni chłopcy" (niedz. g. 18.30). Wszystkie sztuki prezentowane będą na Scenie Gadzickiego. Bilety kosztują 10 zł na jeden spektakl i 15 zł na dwa przedstawienia grane tego samego dnia. Więcej na www.teatr.legnica.pl .

Sobota, niedziela. Legnica, Rynek 39.

Andrus i kobiety

"Dużo kobiet, bo aż trzy" - tak zatytułowane muzyczno-kabaretowe przedstawienie zobaczymy w środę w sali koncertowej Radia Wrocław. Jego osią są dialogi satyryczne oraz piosenki autorstwa między innymi Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, a także składanki światowych przebojów i utwory Artura Andrusa (na zdjęciu). Ten ostatni pojawi się na scenie w roli gospodarza i w towarzystwie piosenkarki, reżyserki, dziennikarki i aktorki i Magdy Umer, aktorki teatralnej Hanny Śleszyńskiej i Joanny Kołaczkowskiej. Pomysł wspólnego spotkania na estradzie pojawił się cztery lata temu. Do współpracy wtedy zaproszone zostały Maria Czubaszek oraz Umer i Śleszyńska. Artyści w czwórkę śpiewali razem i osobno, rozmawiali, opowiadali, bawili publiczność. Czubaszek zmarła w 2016 roku, dlatego część wieczoru będzie jej poświęcona - nadal będzie obecna na scenie we wspomnieniach, anegdotach, opowieściach. Gościem specjalnym będzie za to znana m.in. z formacji Hrabi i serialu "Spadkobiercy" Joanna Kołaczkowska, jedna z najpopularniejszych obecnie artystek kabaretowych.

Środa godz. 19. Karkonoska 10; od 110 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji