Artykuły

Warszawa. Rusza serwis kultura.wp.pl

Wirtualna Polska - jako pierwsza wśród największych polskich portali internetowych - uruchomiła serwis poświęcony w całości szeroko pojętej kulturze.

Wirtualna Polska - jako pierwsza wśród największych polskich portali internetowych - uruchomiła serwis poświęcony w całości szeroko pojętej kulturze.

Awangardowa scena teatralna, nobliwa filharmonia, a może kontrowersyjna wystawa? W odpowiedzi na oczekiwania internautów, Wirtualna Polska uruchomiła serwis z kompendium wiedzy o tym, co dzieje się w polskiej kulturze przez duże K.

Nowocześnie zaprojektowana strona, z dużym, rotującym, flashowym boksem zawiera wiadomości kulturalne z informacjami o najciekawszych, spektakularnych wydarzeniach z różnych dziedzin - od festiwali muzycznych przez targi książki po wernisaże. W liście bieżących wydarzeń znajdują się omówienia zarówno klasycznych form artystycznego wyrazu, jak również form nowatorskich czy wręcz alternatywnych. Liczne z nich to przedsięwzięcia lokalne, którymi nie są zainteresowane media masowe.

"Liczymy na to, że serwis Kultura WP stanie się platformą spotkań ludzi łaknących sztuki z najwyższej półki. O wysublimowanym smaku i dużych oczekiwaniach , ale także tych, dla których odwiedziny serwisu będzie przeżyciem edukacyjnym." - mówi Małgorzata Skrobecka - Koordynator Serwisów Kultura i Czat.

W serwisie prezentowane są sylwetki twórców uznanych i wybitnych oraz tych, którzy na niwie kultury starają się zaistnieć, zwracając na siebie uwagę nietuzinkowymi pracami i szczególną artystyczną wrażliwością. Swoje miejsce w witrynie znajdują też animatorzy kultury - zarówno z ośrodków prężnych, jak i trudnych do odnalezienia na mapie, w których jednak tego typu działania mają specjalne znaczenie. Duże znaczenie twórcy serwisu przypisują przewodnikowi po miastach z ich historią w pigułce oraz opisem najważniejszych zabytków i zaznaczeniem, na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę. Jest też wybór przybytków kultury (teatry, opera, muzea, galerie) z aktualnym repertuarem. Galerie zdjęć prezentują fotografie z poszczególnych miast, ale także stanowią dokumentację z najważniejszych przedsięwzięć artystycznych danego regionu. Serwis Kultura wzbogacony został o blogi Marii Czubaszek, Artura Andrusa oraz duetu Magda Umer - Andrzej Poniedzielski ("Chlip-hop, czyli jak trwoga, to do bloga"), zaciągane z witryny www.bloog.wp.pl oraz o czat z ludźmi kultury (np. poetką Julią Hartwig). W przygotowaniu kolejne blogi.

"Nie będziemy nudzić, nie będziemy występować w roli mentora. Będziemy za to promować i oferować treści niezbędne dla internauty myślącego i ambitnego. Poza tym to dopiero początek. W niedalekiej przyszłości rozszerzymy serwis Kultura o dział biblioteki - archiwa oraz antykwariaty. Będziemy też systematycznie zwiększyć ilość materiałów multimedialnych." - dodaje Małgorzata Skrobecka.

http://kultura.wp.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji