Artykuły

Warszawa. Premiera kinowa "Piotrusia i wilka"

W Warszawie odbędzie się w środę (22 listopada) polska premiera kinowa animowanego filmu lalkowego "Piotruś i wilk" (na zdjęciu), ekranizacji baśni muzycznej Sergiusza Prokofiewa. Film jest wspólną produkcją Polski i Wielkiej Brytanii.

Uroczysta premiera odbędzie się w kinie Silver Screen Puławska. Muzykę do filmu - kompozycje Prokofiewa - wykona na żywo Chopin Academia Orchestra, działająca przy warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina.

"Piotruś i wilk" to wspólne dzieło łódzkiej spółki Se-ma-for Produkcja Filmowa i brytyjskiej firmy BreakThru Films. Reżyserem jest Brytyjka Suzie Templeton. Film zdobył główną nagrodę, Kryształ Annecy, oraz Nagrodę Publiczności na tegorocznym prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy we Francji.

Światowa premiera "Piotrusia i wilka" miała miejsce we wrześniu 2006 r. w Royal Albert Hall w Londynie. W lipcu tego roku film zaprezentowano w Warszawie, w związku z obchodami 60-lecia polskiej animacji. Pokaz odbył się na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Muzykę do filmu wykonała Orkiestra Symfoniczna Łódzkiej Filharmonii im. Artura Rubinsteina.

W 2008 r. film "Piotruś i wilk" trafi na ekrany polskich kin studyjnych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji