Artykuły

Wrocław. Sywestrowy Duke Ellington w Capitolu

Teatr Muzyczny Capitol zaprasza na sylwestrową premierę spektaklu "Swing! Duke Ellington Show".

Sylwestrowe widowisko w Capitolu - na scenie prawdziwy big band, efektowne kostiumy, światła i kolory, precyzyjne układy taneczne ze stepowaniem, a przede wszystkim cudowne, porywające utwory króla jazzu. To nie będzie widokówka retro, a żywy, wibrujący emocjami show!

Spektakl jest widowiskiem muzycznym opartym na muzyce Duke'a Ellingtona - i to właśnie muzyka jest głównym bohaterem wieczoru. Postaci pojawiające się na scenie to typowi przedstawiciele szalonej epoki jazzu, postacie z krwi i kości, kipiące emocjami.

Swing! - to prosta historia o współczesnym młodym człowieku, który przenosi się w czas szalonych lat 20. Spędzimy jedną noc z naszymi bohaterami, którzy bawią się w jazzowym klubie.

To, co łączy nowojorski Cotton Club lat 20. i nasz spektakl, to forma zapomnienia się w muzyce, szalonym rytmie, tańcu, aby uciec od codzienności i prozy życia. Czasy wielkiego kryzysu, prohibicji i biedy zmuszały ludzi do korzystania z życia w sposób zachłanny i pełny, wtedy rodził się jazz. Wieczór spędzony w Capitolu będzie miał coś z tego szalonego tempa, emocji i zapamiętania.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji