Artykuły

Kielce. Rekwizyty z "Piotrusia i wilka" w Muzeum Zabawek

Rekwizyty z filmu "Piotruś i wilk" (na zdjęciu), który w tym roku walczy o Oscara w kategorii krótkometrażowy film animowany, można obejrzeć w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

W Muzeum zaprezentowano scenografię ukazującą zagracone, zaniedbane podwórko z zardzewiałymi beczkami na wodę, zniszczoną pompą, drabiną, bramą i starymi pojazdami: ładą, wołgą, traktorem i przyczepką. W tle widać wysoką kamienicę i ogromny księżyc w pełni. Rekwizyty są fragmentem wystawy "Modelarstwo - zabawa nie tylko dla dzieci".

Jak powiedziała Agnieszka Kozłowska-Piasta z Muzeum Zabawek i Zabawy, scenografię do "Piotrusia i wilka" zaprojektował Marek Skrobecki, który pracował m.in. przy "Liście Schindlera" Stevena Spielberga. Rekwizyty będzie można oglądać w Kielcach przez najbliższy miesiąc.

Animowany lalkowy "Piotruś i wilk" to ekranizacja baletu Sergiusza Prokofiewa pod tym samym tytułem. Film znalazł się już na skróconej liście kandydatów do nominacji do Oscara. Czy film dostanie nominację, okaże się 22 stycznia. Reżyserem filmu jest Suzie Templeton, film powstał w koprodukcji polsko-brytyjskiej studia BreakThru Films i Studia Filmowego Se-Ma-For. Całość filmu nakręcono w Łodzi, ponad 95 proc. ekipy stanowili polscy twórcy.

Film zdobył już wiele nagród, m.in. Grand Prix światowego festiwalu animacji w Annecy we Francji "Kryształ Annecy" w 2007 roku i nagrodę publiczności na tym festiwalu. "Piotruś i wilk" jest nominowany do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA), nagrodzono go także na festiwalu Rose D'Or w Lucernie w Szwajcarii. Ostatnio film doceniono na poznańskim Festiwalu Młodego Widza "Ale Kino".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji