Artykuły

Beverly Hills-Łódź. "Piotruś i wilk" nominowany do Oscara

Amerykańska Akademia Filmowa nominowała dziś do Oscara w kategorii krótkometrażowy film animowany "Piotrusia i wilka" [na zdjęciu] - wspólną produkcję Polski i Wielkiej Brytanii.

"Piotruś i wilk" to ekranizacja baśni muzycznej Sergiusza Prokofiewa. Film jest wspólnym dziełem łódzkiej spółki Se-ma-for Produkcja Filmowa i brytyjskiej firmy BreakThru Films. Wyreżyserowała go Brytyjka Suzie Templeton.

- Ten film zasługuje na to, żeby tę nominację dostać. Zasługuje na to przede wszystkim nasza wspaniała ekipa, która ten film zrealizowała. Także reżyser i nasi współproducenci angielscy, którzy z tym tematem przyjechali do nas i przywieźli dosyć duże pieniądze na jego realizację - powiedział po ogłoszeniu nominacji Zbigniew Żmudzki, szef spółki Se-ma-for.

Film otrzymał główną nagrodę, Kryształ Annecy, oraz Nagrodę Publiczności na ubiegłorocznym prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy we Francji. Światowa premiera filmu miała miejsce we wrześniu 2006 r. w Londynie, a jego polska premiera kinowa - w listopadzie 2007 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji