Artykuły

Poznań. Plebiscyt na ulubionych artystów rozstrzygnięty

Poznaniacy wybrali ulubionych artystów. Zwyciężyły młodość i doświadczenie.

Laureatami plebiscytu na najpopularniejszych artystów scen poznańskich zostali: Łukasz Chrzuszcz (aktor) [na zdjęciu], Jarosław Patycki (śpiewak) i Dominik Muśko (tancerz).

Przez dwa miesiące publiczność poznańska mogła głosować na ulubionego aktora, śpiewaka i tancerza. W plebiscycie nie wzięli udziału - decyzją dyrektora - aktorzy Teatru Nowego.

Wyniki konkursu są dość zaskakujące. O ile Jarosława Patyckiego znają melomani, ponieważ występuje w Teatrze Muzycznym w Poznaniu 21 lat, o tyle Łukasz Chrzuszcz pojawił się w naszym mieście dopiero w tym sezonie. Łukasz Chrzuszcz jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Debiutował na scenie Teatru Nowego w Łodzi rolą Dromia w "Komedii omyłek" Williama Szekspira w reżyserii Macieja Prusa (2002), współpracował z Teatrem Studyjnym w Łodzi. Znany jest także z ról serialowych, m.in. w "Magdzie M." i "Barwach szczęścia". W Teatrze Polskim w Poznaniu można go obejrzeć w spektaklach: "Ferdydurke", gdzie gra Pyzo i Lokajczyka Walka, w "Boboku" (Iwan Iwanowicz) oraz "Postępującym zaniku mięśni" (Lewy).

Jarosław Patycki, tenor, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od 1987 roku jest solistą Teatru Muzycznego w Poznaniu. W swym dorobku repertuarowym posiada około 40 pierwszoplanowych partii operetkowych i musicalowych między innymi w: "Wesołej wdówce", "Krainie uśmiechu", "Zemście nietoperza", "Carewiczu", "Hrabinie Maricy", "My fair lady", "Hello Dolly", "Księżniczce czardasza", "Skrzypku na dachu", "Zorbie", "Phantomie"...

Dominik Muśko jest pierwszym tancerzem Teatru Wielkiego. Ma w swoim repertuarze najważniejsze role baletowe: Zygfryda i Rotbart w "Jeziorze łabędzim", Oberona w "Śnie nocy letniej", Romeo i Tybalta w "Romeo i Julii", Harnasia w "Harnasiach"... Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Łodzi.

Ponadto w gronie wyróżnionych wykonawców znaleźli się: Jakub Papuga (aktor Teatru Polskiego), Marcin Ryl-Krystianowski (aktor Teatru Animacji), Daniel Stryjecki (tancerz Polskiego Teatru Tańca), Natalia Puczniewska (śpiewaczka Teatru Wielkiego) i Włodzimierz Kalemba (śpiewak Teatru Muzycznego).

Finał na placu Wolności

Nagrodzeni artyści otrzymają statuetki "Białego Bzu" podczas koncertu inaugurującego letni sezon artystyczny w Poznaniu, który odbędzie się 6 lipca o godz. 19 na placu Wolności. Wtedy też poznamy nazwiska tych, którzy za udział w konkursie otrzymają nagrody.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji