Artykuły

Sosnowiec. Laureaci Teatralnych Nagród Muzycznych

Krakowska inscenizacja "Diabłów z Loudun" (na zdjęciu) została najlepszym spektaklem, Laco Adamik - najlepszym reżyserem, a Piotr Friebe i Aleksandra Kubas najlepszymi śpiewakami w ocenie kapituły Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury.

12 laureatów tegorocznej edycji zaprezentowano podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Sosnowcu.

"Diabły z Loudun" przygotowane na otwarcie nowego gmachu Opery Krakowskiej przez Laco Adamika oceniono jako spektakl zrealizowany z ogromnym rozmachem. Za najlepszych śpiewaków uznano współpracującego stale z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie Piotra Friebe i solistkę Opery Wrocławskiej Aleksandrę Kubas. Tytuł najlepszego reżysera przypadł Laco Adamikowi, a dyrygenta - dyrektorowi Opery Śląskiej w Bytomiu Tadeuszowi Serafinowi.

Za najlepszą debiutantkę uznano związaną z Mazowieckim Teatrem Muzycznym Operetka im. Kiepury Lizę Wesołowską oraz pracującego w Mediolanie Krystiana Krzeszowiaka. Najlepszymi tancerzami zostali Maksim Kileyeu i Marta Kulikowska de Nałęcz, a choreografem - Jarosław Świtała. Za najlepszego scenografa uznano natomiast Tatianę Kwiatkowską. Nagrodę specjalną za całokształt pracy muzycznej przyznano wybitnemu tenorowi Bogdanowi Paprockiemu.

Wręczenie nagród odbędzie się 16 maja podczas gali w Hali Zagórze w Sosnowcu. Równocześnie rozdane zostaną nagrody I Europejskiego Konkursu Tenorów, który odbędzie się w Sosnowcu w dniach 13-15 maja. Zgłoszenia nadesłało 18 młodych śpiewaków z Polski oraz Austrii i Ukrainy. Oceniać ich będzie jury pod przewodnictwem wybitnego śpiewaka Wiesława Ochmana. Główna nagroda to 10 tys. euro.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji